Jaskinie Turystyczne Tatr Polskich

 • Jaskinia Obłazkowa - Dolina Kościeliska

  Znajduje się w Dol. Kościeliskiej w skałach wapiennych Raptawickiej Turni. Wejście znajduje się ponad 130 m ponad dnem doliny. Jaskinia wymyta w skałach przez podziemny potok.

 • Jaskinia Raptawicka - Dolina Kościelieliska

  Jaskinia Raptawicka znajduje się w zachodnim zboczu Doliny Kościeliskiej, 180 m powyżej dna doliny. Grota słynie też z próby samobójstwa, której w 1928 r. chciał tu dokonać jeden z mieszkańców Zakopanego, oczywiście nieszczęśliwie zakochany.

 • Jaskinia Dziura - Dolina Ku Dziurze

  Jaskinia usytuowana jest w dolince reglowej zwanej Doliną ku Dziurze. Otwór wejściowy znajduje się 10 m powyżej dna doliny i ma rozmiary 3x2 m. W stropie jaskini znajduje się okno skalne.

 • Jaskinia Mroźna - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Mroźna leży we wschodnim zboczu Doliny Kościeliskiej w masywie Organów, 120 m ponad dnem doliny. Swoją nazwę zawdzięcza panującej wewnątrz niskiej temperaturze i powiewom zimnego powietrza.

 • Jaskinia Mylna - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Mylna leży w zachodnim zboczu Raptawickiej Turni. Otwory wejściowe, położone są około 130 m ponad dnem doliny, i są dobrze widoczne z drogi, jaskinię znali, więc górale i zbójnicy.

  • Tacowski

   “Polecam”

   Naprawdę jestem pod wrażeniem tej willi. Ma swój góralski klimat. Stosunek jakości do ceny bardzo zadowalający. Nie drogo, a warunki przyzwoite. Pokoje może nie za duże, ale wyposażone w TV, czajnik, lodówkę. Pościel czysta i pachnąca. Śniadanie smaczne i bez ograniczeń. Możliwość zakupu konfitur i przetworów własnej produkcji.

  • Grażyna Morkowska

   Dobra lokalizacja, cicho i spokojnie, śniadania rewelacja! B. miła i pomocna obsługa. Polecam!!!

  • Er4567

   “Cudowne miejsce na pobyt”

   Po przeczytaniu poprzednich recenzji martwiłam się o mój pobyt w hotelu Willa Orla, ale razem z moim przyjacielem spędziliśmy tu wspaniały czas. Gdy przyjechaliśmy pracownik recepcji pozwolił nam wybrać nasze pokoje, nasz dwuosobowy pokój miał wyjątkowo wygodne łóżka, dużo miejsca na powieszenie ubrań i piękną łazienkę. Śniadanie było serwowane każdego ranka od 8 do 10 i składało się z wielu rodzajów chleba, zimnych mięs, serów, owoców, jajek i innych produktów. Wi-Fi działało całkiem dobrze, a w naszym pokoju był telewizor. Za 15 zł obsługa może zrobić za ciebie pranie. Pracownicy pensjonatu byli dla nas bardzo gościnni i życzliwi. Jedyną wadą Willi Orla jest odległość około 1 kilometra od głównej ulicy, więc trzeba się dobrze ubrać wychodząc. My byliśmy zawsze wdzięczni za możliwość spaceru po niezmiennie wyjątkowo sycących polskich kolacjach! Zdecydowanie polecam.

 • Co tam panocku?
Do góry