Starówka zakopiańska

Wycieczka ta wiedzie poprzez miejsca "gdzie Zakopane się zaczęło". W programie znajduje się zwiedzanie najstarszej części Zakopanego znajdującej się przy ulicy Kościeliskiej, która kiedyś zwana była Nawsiem. Pełniło ono w XIX w role reprezentacyjnej ulicy Zakopanego, wtedy jeszcze Krupówki nie istniały. Właśnie przy tej ulicy stary góralski ród Gąsieniców postawił pierwszą kapliczkę, a później kościółek. Tutaj też stała pierwsza karczma, z której okien, według legendy stary Sabała paląc fajeczkę słuchał kazania księdza Stolarczyka. Tutaj na Cmentarzu na Pękowym Brzyzku leżą "wyrko przy wyrku" najbardziej zasłużeni dla miasta i Podhala artyści, przewodnicy, ratownicy TOPR, sportowcy. Dzięki tej wycieczce zobaczą Państwo piękno i urok architektury góralskiej oraz poczują się Państwo jak za czasów Chałubińskiego i Sabały.
 

Czas wycieczki: ok. 3 godz.

  • Małgorzata S.

   Bardzo sympatyczne miejsce, znakomite by poczuć klimat gór zimą. Blisko na wyciąg na Szymaszkowej. Dobre śniadania. W pokojach bardzo ciepło. Nowe łazienki. Kącik dla dzieci. Bezpłatne sanki i jabłuszka do zjeżdżania.

  • Andrzej O.

   “Miły Pobyt”

   Bardzo dobry obiekt, czysty, miła obsługa. Pokoje dobrze wyposażone. Super śniadania. Obiekt położony blisko centrum. Dla dzieci przygotowany jest kącik zabaw bezpłatna wypożyczalnia sanek oraz biblioteka. Cena za nocleg do zaakceptowania.

  • KLAUDIA

   Przepiękne miejsce, personel przemiły, cisza, spokój, pokoje czysciutkie, śniadania przepyszne również jak i domowe obiadki w tak niskiej cenie ! 10/10 z pewnością wrócimy . Pozdrawiamy Klaudia i Kamil

 • Co tam panocku?
Do góry