Lokalne atrakcje

Mili Państwo!

Na Podhalu zima powoli oddaje wiośnie panowanie nad skalnym królestwem. Niedługo tatrzańska przyroda zabłyśnie fioletem krokusów i goryczek. Wszystko stroić się będzie na powitanie lata. Serdecznie zapraszamy do Willi Orla w ten piękny kolorowy czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim zimowym śnie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty aktywnego wypoczynku, dzięki niej poznają Państwo piękno Podhala, Spisza i Orawy, a także słynne miejsca i niezwykłe zakątki Zakopanego oraz Tatr.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

 • Dolina Białego - Sarnia Skała - Dolina Strążyska

  Trasa wycieczki prowadzi przez najpiękniejsze dolinki reglowe Tatr Polskich. Doliną Białego ścieżka wiedzie wzdłuż malowniczo płynącego potoku, który tworzy miejscami przepiękne wodospady. Z Sarniej Skały ukazuje się sylwetka śpiącego rycerza - Giewontu i jego otoczenie.

 • Dolina Kościeliska

  Dolina Kościeliska uznawana jest przez wielu artystów, taterników i turystów za jedną z najpiękniejszych Dolin Tatrzańskich. Położona jest ona u stóp najwyższego szczytu Tatr Zachodnich - Bystrej.

 • Hala Gąsienicowa

  Hala Gąsienicowa, zwana niegdyś Halą przy Stawach lub po prostu halą Stawy, obecną nazwę zawdzięcza dawnym współwłaścicielom, staremu rodowi góralskiemu Gąsieniców.
  Wycieczka rozpoczyna się w Kuźnicach i prowadzi do "amfiteatru turni" skąd rozpościera się przepiękna panorama Kościelców i Świnicy.

 • Jaskinia Obłazkowa - Dolina Kościeliska

  Znajduje się w Dol. Kościeliskiej w skałach wapiennych Raptawickiej Turni. Wejście znajduje się ponad 130 m ponad dnem doliny. Jaskinia wymyta w skałach przez podziemny potok.

 • Jaskinia Raptawicka - Dolina Kościelieliska

  Jaskinia Raptawicka znajduje się w zachodnim zboczu Doliny Kościeliskiej, 180 m powyżej dna doliny. Grota słynie też z próby samobójstwa, której w 1928 r. chciał tu dokonać jeden z mieszkańców Zakopanego, oczywiście nieszczęśliwie zakochany.

 • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch

  Oferujemy Państwu przejazd najdłuższą kolejką linową w Polsce, wybudowaną okresie międzywojennym a zmodernizowaną w 2007.

  Z wagoników kolejki rozpościera się piękny widok na Dolinę Bystrej. Wycieczka ok. 4 godz.( czas uwarunkowany jest wykupem miejscówek)

 • Kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę

  Podczas pobytu w Zakopanem jedną z największych atrakcji jest wjazd kolejką linowo - terenową na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękna panorama Tatr. Podziwiać można również położone u podnóża Giewontu - Zakopane.

 • Morskie Oko i Dolina Rybiego Potoku

  Dolina Rybiego Potoku, łącząc się z Doliną Białej Wody na wysokości leśniczówki Wanta, na południe od Starej Roztoki, tworzy jedną z najważniejszych w Tatrach dolin walnych: Dolinę Białki.

 • Polana Kalatówki

  Polana Kalatówki położona jest malowniczo u podnóża Giewontu, w zachodniej części Doliny Bystrej u wylotu Suchego Żlebu. Roztaczają się z niej malowniczy widok na Kasprowy Wierch i piękne białe turnie Zawratu Kasprowego.

 • Rusinowa Polana

  Trasa wycieczki prowadzi przez Wierch Poroniec na jedną z najpiękniejszych polan tatrzańskich, słynącą z niezapomnianego widoku na najwyższe szczyty Tatr. Mówi się, że kto nie zna Rusinowej nie zna Tatr.

 • Spływ przełomem Dunajca

  Dunajec jest rzeką mającą swój początek w okolicach Nowego Targu. Powstaje z połączenia Białego oraz Czarnego Dunajca, a jej długość licząc od źródeł Czarnego Dunajca wynosi 247km.

 • Dolina Chochołowska

  Trasa wycieczki wiedzie największą dolną w Tatrach Polskich. W pierwszej chwili przytłacza ona swoimi rozmiarami, wydaje się bardzo ponura, co wcale nie umniejsza jej piękna.

 • Jaskinia Dziura - Dolina Ku Dziurze

  Jaskinia usytuowana jest w dolince reglowej zwanej Doliną ku Dziurze. Otwór wejściowy znajduje się 10 m powyżej dna doliny i ma rozmiary 3x2 m. W stropie jaskini znajduje się okno skalne.

 • Jaskinia Mroźna - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Mroźna leży we wschodnim zboczu Doliny Kościeliskiej w masywie Organów, 120 m ponad dnem doliny. Swoją nazwę zawdzięcza panującej wewnątrz niskiej temperaturze i powiewom zimnego powietrza.

 • Jaskinia Mylna - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Mylna leży w zachodnim zboczu Raptawickiej Turni. Otwory wejściowe, położone są około 130 m ponad dnem doliny, i są dobrze widoczne z drogi, jaskinię znali, więc górale i zbójnicy.

 • Jaskinia Smocza Jama - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Smocza Jama znajduje się w Dol. Kościeliskiej w Wąwozie Kraków. Otwór wejściowy znajduje się 17 m ponad dnem doliny. Dojście od strony Wąwozu Kraków za znakami żółtymi jest eksponowane (drabinki i łańcuchy).

 • Kąpielisko z woda termalną - Polana Szymoszkowa

  Nowoczesne kąpielisko położone w bezpośrednim sąsiedztwie Willi Orla, na Polanie Szymoszkowej. Podczas kąpieli mogą Państwo podziwiać piękno tatrzańskiego krajobrazu.

   

 • Orawa, Orawa

  Wycieczka na polską część Orawy prowadzi przez zabytkową wieś Chochołów, dalej aż do Skansenu wsi orawskiej w Zubrzycy Górnej. Po drodze zwiedzają Państwo zabytkowe wsie orawskie podziwiając tamtejsze budownictwo oraz historię i folklor górali orawskich.

   

 • Spacer trasą zakopiańskich muzeów

  Polecamy Państwu wycieczkę trasą zakopiańskich muzeów, które w swoich zbiorach posiadają ciekawe ekspozycje muzealne ukazujące historię regionu, jego folklor, przyrodę i historię ludzi związanych z Zakopanem.

 • Spływ kajakarski po rzece Dunajec

  Oferujemy Państwu niesamowitą przygodę-spływ kajakarski po górskiej, rwącej rzece. Spływ rozpoczyna się w Krościenku a kończy w Tylmanowej.

 • Starówka zakopiańska

  Wycieczka ta wiedzie poprzez miejsca "gdzie Zakopane się zaczęło". W programie znajduje się zwiedzanie najstarszej części Zakopanego znajdującej się przy ulicy Kościeliskiej, która kiedyś zwana była Nawsiem.

 • Terma Bukowina - Bukowina Tatrzańska

  Nowoczesne baseny termalne położone są na skraju TPNu w Bukowinie Tatrzańskiej. Na kompleks składa się 12 basenów: 6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych. Głównemu, basenowi wewnętrznemu nadano kształt skrzypiec, które nawiązują do regionalnego charakteru obiektu.

 • Termy Podhalańskie - Szaflary

  Całoroczne baseny termalne położone w miejscowości Szaflary (ok. 10km od Zakopanego w stronę Nowego Targu). Temperatura wody w basenach utrzymywana jest w zakresie od 28°C do 37°C.

 • Urok gotyku

  Trasa wycieczki prowadzi przez sąsiadującą z Podhalem krainę geograficzną - Spisz. Prowadzi ona śladami zabytków z epoki gotyku, który w rejonie tym odznaczał się szczególnym pięknem.

  • Honorata

   Drugi raz gościliśmy w Willi Orlej, tym razem z córką. Nasza opinia zależy zawsze od naszego dziecka. Budynek jest przepiękny. Pokój przytulny, ciepły i przede wszystkim czysty. No i te widoki. Śniadania jak zawsze pyszne. Lubimy tę lokalizację. Dzięki za koncik dla dzieci, tak trafnie wyposażony. Wszystko jak zawsze na najwyższym poziomie. Kiedy dziecko nie chce wracać do domu, znaczy że było super 👌. Wrócimy. Pozdrawiamy fantastyczną obsługę.

  • Małgorzata S.

   Bardzo sympatyczne miejsce, znakomite by poczuć klimat gór zimą. Blisko na wyciąg na Szymaszkowej. Dobre śniadania. W pokojach bardzo ciepło. Nowe łazienki. Kącik dla dzieci. Bezpłatne sanki i jabłuszka do zjeżdżania.

  • Zsolt

   Nagyon jól éreztük magunkat. Nagyon kedves a személyzet, finom, bőséges, házias a reggeli. Családias villa, tiszta, jól felszereltek a szobák. Mindennel meg voltunk elégedve, és már nagyon várjuk, hogy visszamehessünk. Mindenki ajánlani tudjuk.:)

 • Co tam panocku?
Do góry