Zamki w Czorsztynie i Niedzicy*

Ruiny zamku Czorsztyn usytuowane są na skalistym wzniesieniu, na półwyspie oblanym wodami Jeziora Czorsztyńskiego. Do czasu napełnienia sztucznego zbiornika górował nad doliną Dunajca. Z tarasu zamkowego otwiera się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie, zamknięte wałem zapory. Na prawo od zapory bieleje zamek Niedzicki. Horyzont zamykają Pieniny Spiskie i Tatry.
Zamek "Dunajec" w Niedzicy wzniesiony został ok. 1310 r. przez Kokosza Borzeviczy'ego stał się - obok innych węgierskich zamków umocnieniem północnej granicy królestwa węgierskiego. Na przełomie XIII i XIV w. doszło do utrwalenia się granicy polsko - węgierskiej na linii Białki, Dunajca w Pieninach i środkowego Popradu.

*Trasa wycieczki może zostać połączona z trasą Spływu przełomem Dunajca.

  • Jurek T.

   Ach te stare czasy, dobrze było i pracować tam i być. Pozdrawiam całą ekipę.

  • Zsolt

   Nagyon jól éreztük magunkat. Nagyon kedves a személyzet, finom, bőséges, házias a reggeli. Családias villa, tiszta, jól felszereltek a szobák. Mindennel meg voltunk elégedve, és már nagyon várjuk, hogy visszamehessünk. Mindenki ajánlani tudjuk.:)

  • KLAUDIA

   Przepiękne miejsce, personel przemiły, cisza, spokój, pokoje czysciutkie, śniadania przepyszne również jak i domowe obiadki w tak niskiej cenie ! 10/10 z pewnością wrócimy . Pozdrawiamy Klaudia i Kamil

 • Co tam panocku?
Do góry