Zamki w Czorsztynie i Niedzicy*

Ruiny zamku Czorsztyn usytuowane są na skalistym wzniesieniu, na półwyspie oblanym wodami Jeziora Czorsztyńskiego. Do czasu napełnienia sztucznego zbiornika górował nad doliną Dunajca. Z tarasu zamkowego otwiera się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie, zamknięte wałem zapory. Na prawo od zapory bieleje zamek Niedzicki. Horyzont zamykają Pieniny Spiskie i Tatry.
Zamek "Dunajec" w Niedzicy wzniesiony został ok. 1310 r. przez Kokosza Borzeviczy'ego stał się - obok innych węgierskich zamków umocnieniem północnej granicy królestwa węgierskiego. Na przełomie XIII i XIV w. doszło do utrwalenia się granicy polsko - węgierskiej na linii Białki, Dunajca w Pieninach i środkowego Popradu.

*Trasa wycieczki może zostać połączona z trasą Spływu przełomem Dunajca.

  • Krystyna M

   Mila obsługa, śniadania bardzo dobre można także sobie dłużej pobyć na śniadaniu, gdyż jest także kawa, ciasto i owoce. Pokoje ładne i bardzo cieplutkie. Młodzież może sobie pograć w bilard a maluchy mają swój kącik zabaw i telewizję gdzie mogą patrzeć na bajki.

  • Jurek T.

   Ach te stare czasy, dobrze było i pracować tam i być. Pozdrawiam całą ekipę.

  • Robert L.

   ie mam negatywnych uwag, wszystko ok, pyszne śniadania, blisko centrum, 10 min do stoku na piechotę, czego chcieć więcej. O walorach kulturowych nie piszę, bo sam wiek willi już to zapewnia.

 • Co tam panocku?
Do góry