Zimowa fotogaleria

 • Zima w Tatrach

  ''Jak się wom znudziło w mieście, to pytomy do nas w gory!''

  Co roku odwiedza Zakopane kilka milionów turystów, coraz częściej na zakopiańskim deptaku Krupówkach można spotkać gości zagranicznych, z Europy Zachodniej, Ameryki - i naszych najbliższych sąsiadów.
  Stolica Podhala jest magnesem przyciągającym od blisko dwóch wieków turystów - Tatry w zimowej szacie, takiego widoku nie sposób zapomnieć!
  Fot.: Archiwum Willi Orla  
 • Dolina Chochołowska - w mroźną zimową noc na kulig należy bardzo ciepło się ubrać, górale o tym pamiętają

  Kulig

  ''w tej tutok góralskiej krainie...''

  Wyprawa saniami w głąb zasypanych śniegiem tatrzańskich dolin przy dźwiękach kapeli góralskiej, drogę oświetlają tylko płonące pochodnie i migocące gwiazdy na niebie. To można przeżyć tylko tu na Podhalu - góralski kulig!

 • jeżeli chcesz uniknąć wędrówki pieszej, możesz na szczyt wjechać wagonem kolejki

  Masyw Gubałówki

  ''A haw, na Gubałówce...''

  Jako typowo rekreacyjną, również dla rodzin z małymi dziećmi polecamy wycieczkę na Gubałówkę. Na szczyt można wyjechać kolejką linowo-terenową a tam już czeka mnóstwo atrakcji, liczne wyciągi narciarskie, rynna snowboardowa, piękna trasa zjazdowa aż do dolnej stacji kolejki. Z polany Gubałówki rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr. Jest to też ulubione miejsce dla spragnionych zimowej opalenizny mieszczuchów.

 • Uśpiony w zimowym śnie Masyw Kominiarskiego Wierchu

  Przez Zimowe Szczyty i Przełęcze - wycieczka na Czerwone Wierchy

  ''Hej góry moje góry, doł byk wos ozłocić...''

  Wycieczka poprzez uśpione i zaklęte w kryształkach lodu Tatry dostarcza niezapomnianych bajkowych przeżyć. Skrzypiący pod stopami mróz, błękit nieba, odbite promienie słońca w kryształkach lodu i panująca cisza są jedynymi towarzyszami górskiej wędrówki.
  fot. Jadwiga Trojan  
 • Śnieżne pejzaże

  ''mrozym łosrybrzone, pochnące smryki...''

  Nigdzie w Polsce nie napotkamy takich scenerii jak w Tatrach zimą, potęga tatrzańskich granitów okryta pokrywą śnieżną, bystre górskie potoki zastygłe w baśniowych lodowych kształtach. Świerkowe lasy nie szumią ubrane w białe odzienia... Ciszę bajkowego krajobrazu mąci tylko skrzypienie zamarzniętniego śniegu uginającego się pod ciężarem naszych kroków...

 • każdy narciarz-amator może uczestniczyć w biegach zaliczanych do punktacji ''Pucharu Tatr''

  Sporty zimowe

  ''- Hybojmy. Ni ma co leżeć, toście sie wypróżniacyli doś!. Ej- śleboda, śleboda!''

  W sezonie zimowym w Zakopanym jest organizowane wiele imprez sportowych jak Ogólnopolski Bieg Gąsieniców, Memoriał B.Czecha I H.Marusarzówny - i tych typowo regionalnych, kultywowanych tylko tu na Podhalu. Kumoterska Gońba- wyścigi góralskich sań, jazda narciarza za koniem, zawody na sprzęcie narciarskim i w strojach pamiętających czasy legendarnego Sabały, i wiele innych...

 • naturalnie na zawodach nie może zabraknąć Koziołka Matołka

  Zawody dla dzieci

  ''Sićkie male Matołki wcom być pirwse...''

  Memoriał K. Makuszyńskiego to coś dla małych dzieci, mogą brać w nim udział wszyscy mali narciarze.Ważne są: wola współzawodniczenia, chęć zmierzenia się z innymi i wiek uczestnika. Konkurencji jest wiele, zawody odbywają się na przełomie lutego i marca pod Wielką Krokwią lub na Polanie Szymoszkowej. Udział w zawodach ''Koziołka Matołka'' to niezapomniane przeżycie dla małych pociech i ich rodziców!

 • jadąc po stoku należy pamiętać o bezpieczeństwie innych

  Wyciągi obok Willi Orla

  ''a wiater zdysany góni po polanie.Hej !''

  Polana Szymoszkowa - chętnie odwiedzana przez miłośników białego szaleństwa, znajdują się tu dwa nowoczesne wyciągi krzesełkowe, cztero-sześcio osobowy, pierwszy o długości 400 m, drugi o długości 1500 m.Taka lokalizacja 2 tras zjazdowych o różnych stopniach trudności stwarza znakomitą możliwość do uprawiania narciarstwa rodzinnego, dobrania stoku do stopnia zawansowania, umiejętności i wieku narciarza.

  • Zsolt

   Nagyon jól éreztük magunkat. Nagyon kedves a személyzet, finom, bőséges, házias a reggeli. Családias villa, tiszta, jól felszereltek a szobák. Mindennel meg voltunk elégedve, és már nagyon várjuk, hogy visszamehessünk. Mindenki ajánlani tudjuk.:)

  • Magik25

   “bardzo mile miejsce”

   Wygodny pensjonat, ok 10 min drogi od Krupówek. Obsługa bardzo mila i pomocna. Pokoje czyste i przyjemne, chociaż bardzo mocno ogrzewane. Łazienka czysta i dość duża. Lóżka wygodne. W pokoju czajnik i mała lodówka. Wspaniale śniadanie, obfite i urozmaicone.

  • Andrzej O.

   “Miły Pobyt”

   Bardzo dobry obiekt, czysty, miła obsługa. Pokoje dobrze wyposażone. Super śniadania. Obiekt położony blisko centrum. Dla dzieci przygotowany jest kącik zabaw bezpłatna wypożyczalnia sanek oraz biblioteka. Cena za nocleg do zaakceptowania.

 • Co tam panocku?
Do góry